مرگ سرنوشت ۷۵ درصد قربانیان‌ تصادفات در جاده‌ها

مرگ سرنوشت ۷۵ درصد قربانیان‌ تصادفات در جاده‌ها


رئیس پلیس راهور اعلام كرد:

مرگ سرنوشت ۷۵ درصد قربانیان‌ تصادفات در جاده‌ها

اجتماع > اجتماعی – همشهری آنلاین:
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از تحقق کاهش ۳۰ درصدی تلفات حوادث رانندگی به ازای هر ۱۰ هزار کشته بر اساس برنامه ششم خبر داد.

به گزارش مهر، سردار تقی مهری در مراسم رونمایی از طرح ارتقاي سلامت رانندگان که با حضور جانشین فرمانده ناجا و معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشكي در شهرک آزمایش برگزار شد،‌ گفت: یکی از راهبردهای پلیس راهور، کنترل رفتار رانندگان پرخطر است که در همین راستا باید از تجهیزات و امکانات جدید استفاده کنیم.

مهری با بیان اینکه بر اساس قانون راهنمایی و رانندگی، رانندگانی که مرتکب تخلفات پرخطر شوند از رانندگی محروم می‌شوند، اظهار کرد: یکی از عوامل رانندگی پرخطر استفاده از مواد مخدر و الکل است که در همین راستا نیز از کیت‌های جدید تشخیص مصرف مواد مخدر در میان رانندگان استفاده می‌کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به قانون راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: این قانون در کنار اقدامات و تلاش ماموران پلیس سبب کاهش تلفات و تصادفات راهنمایی و رانندگی شد.

مهری با بیان اینکه در ماه‌های تیر و مرداد 97 شاهد کاهش حوادث رانندگی در کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بودیم، گفت: آمارهای ما نشان می‌دهد که ۷۵ درصد جان‌باختگان حوادث رانندگی در جاده‌ها جان خود را از دست داده‌اند که ۵۷ درصد از جان‌باختگان نیز مربوط به سواری‌ها بوده و ۳۰ درصد نیز مربوط به موتورسیکلت سواران است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از ۳۰ میلیون گواهینامه رانندگی در کشور صادر شده است، گفت: همچنین ۲۲ میلیون دستگاه خودرو و ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار موتورسیکلت در سطح کشور در حال تردد است.

منبع: همشهری آنلاین / اجتماع

Leave a Reply