پیکر عباس امیرانتظام به خاک سپرده شد

پیکر عباس امیرانتظام به خاک سپرده شد


پیکر عباس امیرانتظام به خاک سپرده شد

اجتماع > اجتماعی – همشهری آنلاین:
پیکر “عباس امیر انتظام” معاون و سخنگوی دولت موقت “مهدی بازرگان” در دهه پنجاه و سال‌های نخستین پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز (جمعه ۲۲ تیر) در قطعه هفت بهشت زهرا تدفین شد.

به گزارش ایرنا، این فعال سیاسی که روز گذشته (پنجشنبه) به دلیل کهولت سن وهمچنین بیماری‌های مزمن ریوی و کلیوی دار فانی را وداع گفت، امروز در ردیف 20 قطعه هفت بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

بامداد امروز برخی نزدیکان و فعالان سیاسی با حضور در منزل وی با خانواده ایشان ابراز همدردی کرده و در سخنانی به ذکر اوصاف عباس امیرانتظام پرداختند.

در این میان دکتر “بهروز برومند” پزشک معالج امیر انتظام، روز جمعه در حاشیه مراسم تشییع جنازه امیر انتظام اظهار داشت: حدود 30 سال است که پزشک معالج آن مرحوم هستم و در دو سال گذشته بیش از 20 بار به دلایلی همچون بیماری مزمن ریوی، فشار خون و مشکل کلیوی در بیمارستان پارس بستری شد.

وی خاطر نشان کرد: من که پزشک معالج امیرانتظام بودم، مسئولیت صدور گواهی فوت او را پذیرفتم و طبق قانون نیازی به کالبد شکافی پزشکی قانونی نبود.

جسد این فعال سیاسی قرار بود از پزشکی قانونی به منزل وی در الهیه تهران انتقال یابد و سپس راهی بهشت زهرا (س) شود که برنامه تغییر کرد و پیکر وی از پزشکی قانونی به بهشت زهرا (س) منتقل شد.

“الهه امیرانتظام” همسر آن مرحوم نیز گفت: همسرم ساعت 7 بامداد پنجشنبه دچار تشنج شد. وی افزود: تیم پزشکی با حضور در منزل برای احیای مرحوم تلاش کرد، اما تلاش‌ها کارساز نبود و قبل از رسیدن به بیمارستان اختر تهران فوت کرد.

امیرانتظام در سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. نام خانوادگی او تا دوران جوانی، “روافیون” بود که در حدود دهه سی خورشیدی آن را تغییر داد. وی دارای سه فرزند است.

وی دارای فوق لیسانس مهندسی برق و ماشین از دانشکده فنی دانشگاه تهران در سال ۱۳۳۴، گواهینامه بتون از پاریس ۱۳۴۲ و فوق لیسانس در سازه ساختمان از دانشگاه برکلی آمریکا (۱۳۴۳-۱۳۴۵) است.

منبع: همشهری آنلاین / اجتماع

Leave a Reply