آغاز جذب اعضای هیات علمی جدید در دانشگاه آزاد از مرداد ۹۷

آغاز جذب اعضای هیات علمی جدید در دانشگاه آزاد از مرداد ۹۷


آغاز جذب اعضای هیات علمی جدید در دانشگاه آزاد از مرداد ۹۷

اجتماع > آموزش – همشهری آنلاین:
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از آغاز روند جذب اعضای هیات علمی جدید در این دانشگاه از مرداد ماه ۹۷ خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دانشگاه آزاد، دکتر فرهاد رهبر در جريان بازديد از دفتر مرکزی گزینش دانشگاه آزاد اسلامي، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اینکه روند جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد اسلامي از مرداد ماه آغاز خواهد شد، دفتر مرکزی گزینش می‌تواند با تمرکززدایی و تفویض اختیار به معتمدان خود در استان‌ها، نظارت دقیقی بر جذب اعضای هیات علمی جدید داشته باشد.

  • ابلاغ بخشنامه فراخوان جذب اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی

دكتر عليرضا رهايي معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی نيز با بیان اینکه بخشنامه فراخوان جذب سال 97 اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی از چهارشنبه 20 تير ماه به استان‌ها ابلاغ می‌شود، گفت: این فراخوان صرفاً در سطح مقطع دکتری تخصصی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید بر اساس میزان نیاز به اعضای هیات علمی پزشکی و غیرپزشکی با مراجعه به سایت sajed.iau.ir اعلام نیاز کنند، گفت: بعد از نیازسنجی و وارد کردن لیست اعضای هیات علمی موردنیاز به سامانه مذکور، با تایید معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی و ریاست واحد دانشگاهی و تایید نهایی اداره کل امور هیات علمی سازمان مرکزی، این موضوع عملیاتی شده و فرآیند مربوط به آن در بخش هیات علمی به انجام می‌رسد.

دکتر رهایی خاطرنشان کرد: هیات اجرایی جذب باید بر اساس شاخص‌های نسبت استاد به دانشجو در واحد دانشگاهی استان، منطقه و دانشگاه، نیاز خود به اعضای هیات علمی را استخراج و اعلام کند.

وی با تاکید بر اینکه این بخشنامه از امروز به تمامی واحدهای دانشگاهی ارسال می‌شود، گفت: مراحل بعدی و ثبت‌نام داوطلبان برای جذب هیات علمی با توجه به مصوبات هیات مرکزی جذب انجام خواهد شد که تاریخ آن متعاقباً اعلام می‌شود.

منبع: همشهری آنلاین / اجتماع

Leave a Reply